Jak podaje Lugansk Media Centre z 17 lipca tego roku czterech żołnierzy ukraińskiej służby wojskowej zmarło po zaszczepieniu próbną szczepionką COVID-19, poinformował oficer prasowy LPR Ludowej Milicji Aleksander Mazeikin.

Jak powiedział 15 ochotników zostało poddanych działaniu szczepionki i leków wyprodukowanych przez wirusologów Americal w regionie Charkowa. W niedługim czasie ośmiu z ochotników zostało przewiezionych na oddziały intensywnej terapii.

„Lekarze oddziału IC nie był wstanie zastosować odpowiedniej procedury leczenia, ponieważ nie znali składników szczepionki. W rezultacie zmarło pięciu pacjentów, w tym czterech żołnierzy ukraińskiej armii.”

Na początku tego roku Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła pandemię COVID-19 wywołaną przez nowy typ koronawirusa. Pierwsze przypadki zarażeń odnotowano w Chinach pod koniec 2019 roku.

LPR stanęła w stanie wysokiej gotowości i wprowadziła środki blokady, został zmieniony tryb działania organów rządowych, przedsiębiorstw przemysłowych, różnych organizacji i transportu. W tej chwili wraz z poprawą sytuacji epidemiologicznej większość ograniczeń została złagodzona.

Ministerstwo Zdrowia LPR poinformowało, że sytuacja koronawirusa w Republice Ukrainy w pełni się ustabilizowała i jest pod kontrolą.

źródło: lug-info.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *