W 2021 roku do publicznych żłobków i przedszkoli będą najprawdopodobniej przyjmowane tylko dzieci, które otrzymały wszystkie szczepienia obowiązkowe. Projekt ustawy został poparty przez senatorów bez względu na podziały polityczne.
Koronawirus pokazał, jak krucha jest nasza cywilizacja i wypracowany w niej dobrobyt. Choroba, na którą nie ma lekarstwa, błyskawicznie zmiażdżyła życie społeczne i doprowadziła wiele sektorów gospodarki na skraj zapaści.

To nie pierwszy raz, gdy ludzkość przegrywała z patogenami. Dzięki szczepieniom wiele śmiertelnych chorób zostało praktycznie wyeliminowanych. Pandemia koronawirusa pokazała jednak, jakie konsekwencje może mieć zrezygnowanie z wakcynacji, zarówno pod względem zdrowotnym, jak i ekonomicznym. Dlatego tez politycy przygotowali projekt ustawy, według której do przedszkoli i żłobków będą mogły uczęszczać tylko dzieci z kompletem szczepień.

Przedszkola i żłobki tylko dla zaszczepionych? Projekt ustawy trafił z Senatu do Sejmu

Inicjatywa senatorów zmienia trzy ustawy: o prawie oświatowym, o opiece nad dziećmi w wieku do 3 lat oraz o podstawowej opiece zdrowotnej. Nowelizacja zakłada dopisanie, że warunkiem przyjęcia dziecka do publicznego żłobka będzie zaświadczenie o wypełnieniu Programu Szczepień Ochronnych.
auror: Michał Tomaszkiewicz
źródło radiozrt.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *