Według raportów przesłanych do systemu federalnego pięćdziesiąt pięć osób w Stanach Zjednoczonych zmarło po otrzymaniu szczepionki przeciwko COVID-19.

Według raportów, zgony miały miejsce wśród osób otrzymujących zarówno szczepionkę Moderna, jak i Pfizer-BioNTech.

System zgłaszania,  Vaccine Adverse Event Reporting System (VAERS), jest federalną bazą danych. System jest pasywny, co oznacza, że ​​raporty nie są zbierane automatycznie i muszą być składane. Raporty VAERS mogą być składane przez każdego, w tym pracowników służby zdrowia, pacjentów lub członków rodziny.

Raporty VAERS „często nie zawierają szczegółów, a czasami mogą zawierać informacje zawierające błędy”, zgodnie z informacjami zamieszczonymi na stronie internetowej systemu raportowania. Mimo to raporty na temat VAERS stanowią „tylko niewielki ułamek rzeczywistych zdarzeń niepożądanych”, stwierdza strona, chociaż uważa się, że w przypadku poważnych zdarzeń rzadsze są zgłaszane przypadki.

W niektórych przypadkach pacjenci umierali w ciągu kilku dni od otrzymania szczepionki COVID-19.

Jeden mężczyzna, 66-letni mieszkaniec domu seniora w Kolorado, był senny i pozostał w łóżku dzień po zaszczepieniu Moderny. Wczesnym rankiem następnego dnia, w Boże Narodzenie, mieszkaniec „został zaobserwowany w łóżku leżącego nieruchomo, bladego, z półotwartymi oczami i pianą wydostającą się z ust i niereagującą”, stwierdza raport VAERS. „Nie oddychał i nie miał pulsu”.

W innym przypadku 93-letniemu mężczyźnie z Południowej Dakoty wstrzyknięto szczepionkę Pfizer-BioNTech 4 stycznia około godziny 11 rano Około dwie godziny później powiedział, że jest zmęczony i nie może kontynuować fizjoterapii, którą wykonywał już. Zabrano go z powrotem do swojego pokoju, gdzie powiedział, że jego nogi są ciężkie. Niedługo potem przestał oddychać. Pielęgniarka ogłosiła zakaz reanimacji.

Moderna i Pfizer nie odpowiedzieli na prośby o komentarz. Abigail Capobianco, rzeczniczka Food and Drug Administration (FDA), powiedziała The Epoch Times za pośrednictwem poczty elektronicznej: „Wszelkie zgłoszenia zgonu po podaniu szczepionek są szybko i rygorystycznie badane wspólnie przez FDA” i Centers for Disease Control and Prevention ( CDC).

Urzędnicy w agencjach współpracują z pracownikami służby zdrowia w celu uzyskania historii medycznej i informacji z obserwacji klinicznych oraz przeprowadzenia przeglądu przypadku klinicznego, powiedziała, dodając: szczepionka spowodowała zdarzenie niepożądane. ”

Przedstawiciele służby zdrowia na stronie internetowej VAERS ostrzegają, że zgłoszenie do systemu nie dowodzi, że szczepionka spowodowała zdarzenie niepożądane i że nie jest wymagany żaden dowód, że zdarzenie zostało spowodowane przez szczepionkę, aby system zaakceptował zgłoszenie.

Oprócz zgonów , ludzie zgłosili 96 zdarzeń zagrażających życiu po szczepieniach COVID-19, a także 24 trwałe kalectwa, 225 hospitalizacji i 1388 wizyt na izbach przyjęć.

COVID-19 to choroba wywoływana przez  wirusa CCP (Komunistyczna Partia Chin) .

Ani CDC, ani FDA nie mają centralnej bazy danych zgłoszonych zdarzeń niepożądanych. Nancy Messonnier, dyrektor National Center for Immunization and Respiratory Diseases CDC,  powiedziała 6 stycznia, że ciężkie reakcje alergiczne na szczepionki COVID-19 występują w tempie 11,1 na milion szczepień, w porównaniu do 1,3 na 1 milion szczepionek. strzały.

Od 15 stycznia 10,5 miliona Amerykanów otrzymało szczepionkę COVID-19. Federalni urzędnicy ds. Zdrowia powiedzieli, że badane są zdarzenia niepożądane, ale szczepionki są nadal bezpieczne.

„To są bezpieczne i skuteczne szczepionki. Mamy dobre dane, aby to wykazać ”- powiedział Messonnier.

Jedna śmierć po szczepieniu zwróciła uwagę na początku tego tygodnia. Gregory Michael, 56-letni pracownik medyczny w Mount Sinai Medical Center w Miami na Florydzie, został wstrzyknięty 18 grudnia 2020 roku. Szesnaście dni później zmarł.

Żona Michaela, Heidi Neckelmann, powiedziała na Facebooku, że jej mąż był „bardzo zdrowy” przed szczepieniem. Powiedziała, że ​​został przyjęty na oddział intensywnej terapii z rozpoznaniem ostrej idiopatycznej plamicy małopłytkowej, choroby krwi, spowodowanej reakcją na szczepionkę. W końcu zmarł.

„Był zwolennikiem szczepień, dlatego sam to dostał” – napisał Neckelmann. „Uważam, że ludzie powinni mieć świadomość, że mogą wystąpić skutki uboczne, że nie jest to dobre dla wszystkich iw tym przypadku zniszczyło piękne życie, doskonałą rodzinę i dotknęło tak wielu ludzi w społeczności. Nie pozwól, aby jego śmierć poszła na marne, uratuj więcej istnień ludzkich, przekazując te informacje w wiadomości ”.

Pfizer powiedział mediom w oświadczeniu, że obecnie nie ma dowodów na związek między śmiercią a szczepionką.

„Pfizer i BioNTech są świadome śmierci pracownika służby zdrowia 16 dni po otrzymaniu pierwszej dawki BNT162b2” – powiedział Pfizer w oświadczeniu. „Jest to bardzo nietypowy przypadek kliniczny ciężkiej trombocytopenii, stanu, który zmniejsza zdolność organizmu do krzepnięcia krwi i zatrzymania krwawienia wewnętrznego”.

„Aktywnie badamy tę sprawę, ale obecnie nie wierzymy, że istnieje bezpośredni związek ze szczepionką” – dodała firma. „W naszych badaniach klinicznych, dotychczasowych doświadczeniach po wprowadzeniu produktu do obrotu ani w przypadku platformy szczepionek mRNA nie zidentyfikowano żadnych powiązanych sygnałów dotyczących bezpieczeństwa. Do tej pory zaszczepiono miliony ludzi i uważnie monitorujemy wszystkie niepożądane zdarzenia u osób otrzymujących naszą szczepionkę. Należy zauważyć, że poważne zdarzenia niepożądane, w tym zgony niezwiązane ze szczepionką, mogą niestety wystąpić w podobnym tempie, jak w populacji ogólnej ”.

Rzecznik Pfizera powiedział w wiadomości e-mail The Epoch Times na początku tego miesiąca, że ​​firma „uważnie monitoruje wszystkie raporty po szczepieniach”. Moderna nie odpowiedziała na prośby o komentarz na temat jej zaangażowania w monitorowanie poważnych zdarzeń niepożądanych u osób, które otrzymują jej szczepionkę.

Zaktualizowane dane VAERS pojawiły się po tym, jak Norwegia zmieniła swój przewodnik szczepień przeciwko COVID-19, aby polecić urzędnikom, aby nie podawali „bardzo słabym” jednej ze szczepionek, powołując się na 13 zgonów wśród zaszczepionych osób.

źródło:https://www.theepochtimes.com/55-people-died-in-us-after-receiving-covid-19-vaccines-reporting-system_3659152.html

foto Pracownicy służby zdrowia otrzymują szczepienie na COVID-19 w Ritchie Valens Recreation Centre w Pacoima w Kalifornii, 13 stycznia 2021 r. (Marcio Jose Sanchez / AP Photo)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *