Strażnicy zostali później wpuszczeni z powrotem do obiektów po krzyku prawodawców.

W czwartek wieczorem tysiące Gwardii Narodowej zostało wpuszczonych ponownie do Kapitolu, kilka godzin po tym, jak funkcjonariusze amerykańskiej policji Capitol rozkazali im opuścić obiekty rządowe. Po dwóch tygodniach pełnienia służby, ochaniania Kapitolu, po zamieszkach 6 stycznia wysłano ich na zewnątrz lub do pobliskich parkingów.

Według jednego ze strażników, jeden z oddziałów, który był w budynku Senatu Dirksena, po zaprzysiężeniu Bidena, został nagle wezwany do opuszczenia obiektu w czwartek. Grupa została zmuszona do przejścia do pobliskiego parkingu, bez dostępu do internetu, z jednym gniazdkiem elektrycznym i jedną łazienką dla 5000 żołnierzy. Temperatury w Waszyngtonie spadały do ​​40 stopni przed zapadnięciem nocy.

„Wczoraj dziesiątki senatorów i kongresmanów szło z naszymi kolegami, robiąc zdjęcia, ściskając nam ręce i dziękując nam za naszą służbę. W ciągu 24 godzin przestali nas używać i wygnali nas do parkingu. Czujemy się niesamowicie zdradzeni – powiedział Strażnik.

POLITICO uzyskało zdjęcia przedstawiające członków Straży przebywających w garażu, śpiących na ziemi.

Wszystkim żołnierzom Gwardii Narodowej powiedziano w czwartek, aby opuścili Kapitol i pobliskie budynki kongresu i założyli swoje mobilne centra dowodzenia na zewnątrz, lub w pobliskich hotelach, potwierdził inny gwardzista. Powiedziano nam, że powinniśmy robić przerwy na odpoczynek po 12-godzinnych straży, na zewnątrz lub na pobliskich parkingach.

Czołowi prawodawcy z obu stron wykorzystali Twittera, by potępić decyzję rządu i wezwać do odpowiedzi. Po tym, jak w czwartek wieczorem POLITICO po raz pierwszy opublikował wiadomość, niektórzy kongresmeni zaoferowali nawet swoje biura do wykorzystania jako miejsca odpoczynku. Senator Chuck Schumer (DN.Y.) napisał na Twitterze : „Jeśli to prawda, to jest oburzające. Dojdę do sedna tego ”. Sen. Tom Cotton (R-Ark.) zauważył, że kompleks Kapitolu pozostaje zamknięty dla publiczności, „więc jest dużo miejsca dla żołnierzy, aby mogli się w nich zatrzymać”.

Do godziny 22:00 senator Martin Heinrich (DN.M.) powiedział, że sytuacja jest „rozwiązana” i że Strażnicy będą mogli wrócić.

„Właśnie wykonałem kilka telefonów i zostałem poinformowany, że policja Kapitolu przeprosiła Strażników i zostaną wpuszczeni z powrotem do kompleksu dzisiaj wieczorem” – dodała senator Tammy Duckworth (D-Ill.), Która straciła obie nogi w walce. . „Będę sprawdzać, czy tak jest”.

Źródło Gwardii potwierdziło późnym czwartkowym wieczorem, że wszystkim żołnierzom przebywającym w garażach nakazano powrót do Kapitolu.

Bryg. Gen. Janeen Birckhead, dowódca Grupy Zadaniowej ds. Inauguracji Gwardii, krótko po północy w oświadczeniu dla POLITICO powiedział, że żołnierze opuścili garaż i wrócili do budynku Kapitolu, zgodnie z upoważnieniem dowódcy Straży Policji Kapitolu. Idąc dalej, będą robić sobie przerwy w pobliżu Emancipation Hall.

W oświadczeniu rzeczniczka Kapitolu, Eva Malecki, powiedziała niedawno, że departament zażądał skrócenia zmian żołnierzy z 12 do 8 godzin, aby umożliwić dodatkowe godziny odpoczynku poza kompleksem Kapitolu. W oświadczeniu nie wyjaśniono, dlaczego Strażnicy zostali zmuszeni do parkowania w garażach.

W piątek rano szef policji Kapitolu Yogananda Pittman nalegał w oświadczeniu, że departament „nie nakazał Gwardii Narodowej opuszczenia budynków Kapitolu”.

„Departament współpracuje również ze strażą w celu zmniejszenia zapotrzebowania na miejsca do spania poprzez ustanowienie krótszych zmian i zapewni im dostęp do wygodnych kwater, na które absolutnie zasługują, gdy zajdzie taka potrzeba” – dodał Pittman.

Strażnicy, którzy rozmawiali z POLITICO, nie znali powodu, dla którego proszono ich o opuszczenie budynków. Pierwszy strażnik powiedział, że mogło to być spowodowane skargą, że niektórzy żołnierze nie nosili masek.

„Mamy ścisłe wytyczne, że maski należy nosić przez cały czas, chyba że żołnierze jedzą i piją” – powiedział gwardzista.

Policja Kapitolu poprosiła żołnierzy o przeniesienie miejsca odpoczynku w czwartek, powiedział rzecznik Gwardii mjr Matt Murphy.

„W trakcie obrad Kongresu i wzmożonego ruchu pieszego i prowadzenia interesów policja Kapitolu poprosiła żołnierzy o zmianę miejsca odpoczynku” – powiedział Murphy. „Tymczasowo przeniesiono ich do garażu Thurgood Marshall Judicial Centre z ogrzewaniem i toaletą. Pozostajemy sprawną i elastyczną siłą, która zapewnia bezpieczeństwo Kapitolu i jego okolic ”.

Dowódcy straży nie podjęli decyzji i „robią wszystko, co w ich mocy, aby zapewnić schronienie żołnierzom, którzy nadal pracują na 12-godzinne zmiany, chroniąc Kapitol i tereny Kongresu” – powiedział drugi gwardzista.

„Naprawdę może istnieć ważny powód, dla którego powinniśmy opuścić Kapitol, ale nie został on jeszcze dobrze zakomunikowany” – powiedział drugi strażnik.

Wojska są szczególnie zaniepokojone pakowaniem się w ciasne pomieszczenia z ograniczonym dostępem do łazienek podczas pandemii. Co najmniej 100 strażników uzyskało pozytywny wynik testu na obecność Covid-19, według dwóch innych strażników. Niektórzy poddają się kwarantannie w hotelach.

Rzecznik wcześniej odmówił podania określonej liczby żołnierzy, którzy uzyskali pozytywny wynik testu na obecność wirusa.

Po tym, jak w zeszłym tygodniu rozpowszechniły się obrazy żołnierzy śpiących na podłodze w salach Kongresu, strażnicy strzegący Kapitolu otrzymali prycze, poinformował POLITICO.

Tysiące żołnierzy opuściło już Waszyngton po tym, jak około 25 000 zostało wezwanych do Waszyngtonu, aby pomogły bronić Kapitolu przed potencjalnymi zagrożeniami przed inauguracją prezydenta Joe Bidena w środę.

źródło: https://saraacarter.com/national-guardsmen-were-forced-out-of-the-capitol-building-to-rest-in-a-parking-garage-2/

Dzięki Waszej pomocy i Waszemu wsparciu wolne media mogą funkcjonować. Proszę wesprzyj naszą walkę o wolność słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *