Jak wynika z nowego sondażu mniej niż połowa Amerykanów zostaje sprzedana w wyniku oskarżenia Donalda Trumpa. Według Poll z AP-NORC mniej niż połowa Amerykanów nie jest przekonana czy Senat powinien skazać byłego prezydenta Donalda Trumpa za wydarzenia 6 stycznia na Kapitolu.

„Mniej Amerykanów, 47%, uważa, że ​​Senat powinien głosować za skazaniem Trumpa po jego procesie o impeachment, który rozpocznie się w przyszłym tygodniu. Kolejne 40% twierdzi, że nie powinien być skazany, a 12% nie ma pewności ”.

Co więcej, wykres pokazuje poziom poczucia winy dla Trumpa, jaki ludzie odczuwają w związku z zamieszkami, tym bardziej prawdopodobne jest, że będą sprzyjać skazaniu.

„Prawie dwie trzecie Amerykanów uważa, że ​​Trump ponosi przynajmniej umiarkowaną odpowiedzialność za zdarzenia w Kapitolu, w tym połowa, która twierdzi, że ponosi dużo lub całkiem sporo” – stwierdza AP . „Nieco ponad jedna trzecia twierdzi, że nie ponosi żadnej odpowiedzialności”.

W sondażu zapytano również Republikanów, o ich poglądy na temat zasadności wyborów, stwierdzając, że większość twierdzi, że były one niesprawiedliwe.

65% Republikanów twierdzi, że Biden nie został wybrany zgodnie z prawem, podczas gdy 33% Republikanów twierdzi, że tak.

„Ogólnie rzecz biorąc, 66% Amerykanów twierdzi, że Biden został legalnie wybrany na prezydenta, ale  65% Republikanów twierdzi, że nie ” – czytamy w sondażu.

Podczas gdy Senat będzie stawiał zarzuty Donaldowi Trumpowi, za podżeganie do przemocy 6 stycznia, być może byłoby dobrze gdyby senatorowie pamiętali o niepopularności tego pomysłu.

Aby przeczytać pełne wyniki ankiety, kliknij tutaj .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *