„Bezprawne zgromadzenie” zostało ogłoszone przez policję w Portland w środę wieczorem po tym, jak zamieszki uszkodziły budynek ICE (Egzekwowanie Imigracji i Celów) oraz siedzibę Partii Demokratycznej w Portland po inauguracji prezydenta Joe Bidena .

Co najmniej 8 osób zostało aresztowanych po tym, jak policja w Portland ostrzegła, że ​​„zachowanie przestępcze może spowodować użycie siły, w tym między innymi agentów kontroli tłumu i broni uderzeniowej”.

„Protest J20” był zorganizowanym protestem przeciwko prezydentowi Bidenowi i organom ścigania.

Według biura policji w Portland, kilka wydarzeń zaplanowano w mieście kilka godzin po zaprzysiężeniu Bidena. Około 150 osób zebrało się w Revolution Hall około godziny 14 i maszerowało do siedziby Demokratycznej Partii Oregonu.

Widziano niektórych demonstrantów niosących transparenty przeciw Biden. „Nie chcemy Bidena – chcemy zemsty!” na jednym z plakatów napisano dla „Police Murders”, „Imperialist Wars” i „Fascist Massacres”.

Film na Twitterze pokazuje protestujących walczących z władzami i próbujących ukraść motocykl policjantowi.

„Gdy policjanci się wycofali, tłum okazał agresję, rojąc się policjantami i rzucając przedmiotami” – powiedział sierż. Policji w Portland. Powiedział Kevin Allen. Ponadto władze stwierdziły, że funkcjonariusze musieli odpychać ludzi „rękami”, aby mogli odejść.

Inne miasta w całym kraju doświadczyły niepokojów w dniu inauguracji. Reporterzy powiedzieli, że demonstranci protestowali przeciwko prezydentowi Bidenowi w Denver, Seattle i Columbus.

autor: Annaliese Levy
źródło: https://saraacarter.com/antifa-vandalize-ice-building-dem-hq-in-portland-after-biden-inauguration/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *