Dr Ronald B. Brown opublikował odważny artykuł w Disaster Medicine and Public Health Preparedness , zatytułowany konserwatywnie Lekcje zdrowia publicznego wyciągnięte z błędów w szacowaniu śmiertelności koronawirusa .

„Temat tego artykułu jest co najmniej uciążliwy, chociaż tytuł nie jest tak oczywisty” – powiedział mi w e-mailu dr Brown. „Rękopis cytuje dymiącą broń, udokumentowane dowody pokazujące, że przesadna reakcja opinii publicznej na pandemię koronawirusa była, moim zdaniem, oparta na najgorszym błędzie w obliczeniach w historii ludzkości. Mój rękopis przeszedł intensywny proces recenzowania. Jesteś pierwszym facetem od mediów, który odpowiedział na moje zaproszenie ”.

Nie jest niestety zaskoczeniem, że media nie zatrzymały telefonu doktora Browna z prośbami o wywiady. Streszczenie samo w sobie zawiera petardę, w której mówi:

„Wyniki tej krytycznej oceny ujawniają błąd informacyjny i błąd selekcji w przeszacowaniu śmiertelności koronawirusa, najprawdopodobniej spowodowanym błędnym zaklasyfikowaniem wskaźnika śmiertelności zakażenia grypą (IFR) jako wskaźnika śmiertelności przypadków (CFR)”.https://www.youtube-nocookie.com/embed/_-HIomubYYU?autohide=1&controls=1&rel=0&enablejsapi=1&origin=https%3A%2F%2Fserver605912.nazwa.pl

Czy to nie to, co widzieliśmy? Liczba osób, które według nich zostaną pochowane w masowych grobach COVID-19, lepiej odzwierciedla liczbę osób, które po prostu miały kaszel i gorączkę.

Dr Brown dodał, że dokumenty CDC i WHO pokazują, że śmiertelność z powodu grypy była podobna do koronawirusa, co sugeruje, że blokady były bezcelowe. Jego artykuł pyta, dlaczego sezon epidemiczny grypy 2017-2018 w Stanach Zjednoczonych nie był „tak intensywnie relacjonowany w mediach jak COVID-19”.

Wskazuje, że „dokładność testów na koronawirusa, które zostały uruchomione podczas pandemii, była nieznana”. Bada też, jak media zaczęły koncentrować się na wzroście przypadków koronawirusa, ignorując spadek wskaźników śmiertelności.

Znaczna część artykułu poświęcona jest temu, jak blokady i dystans antyspołeczny prawdopodobnie miały niewielki wpływ na zmniejszenie liczby zgonów z powodu COVID-19 lub nie miały go wcale. Mówi, że „przekonanie opinii publicznej, że środki łagodzące były odpowiedzialne za zmniejszenie śmiertelności koronawirusa, może być błędem post hoc, jeśli niższa śmiertelność była w rzeczywistości wynikiem przeszacowania zgonów spowodowanych koronawirusem”.

Mówiąc o szkodach wyrządzonych przez środki zaradcze, Brown pisze: „Etyka wdrażania opartych na strachu kampanii zdrowia publicznego musi zostać ponownie oceniona pod kątem potencjalnych szkód, jakie te strategie mogą spowodować”.

Jego raport zawiera mapę myśli pokazującą, jak wszyscy zostaliśmy wypaczeni:

Możesz przeczytać cały artykuł Browna w Cambridge University Press . Zwięzle odrzuca pogląd, że szał koronny ma cokolwiek wspólnego z dobrobytem ludzi. Jak ostrzegał Albert Camus: „Dobro ludu w szczególności zawsze było alibi tyranów i zapewnia dalsze korzyści w postaci zapewnienia sługom tyranii dobrego sumienia”.

źródło: https://muchadoaboutcorona.ca/worst-miscalculation/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *