Dla ponad 500 000 pracowników koncertowych Instacart realizujących zamówienia spożywcze w sieciach supermarketów, takich jak między innymi Giant, Food Lion, Costco, usługa dostawy bada sposoby, w jakie może wyeliminować pracowników poprzez zatrudnianie robotów w magazynach, zgodnie z nowym raportem opublikowanym przez Financial Times .

Każdy, kto zakłada maskę, a teraz może dwie lub trzy i robił w tym roku zakupy w dużej sieci spożywczej, zauważył, że wielu z nich, młodzi milenialsi, biegają po sklepach w zielonych koszulach Instacart, realizując zamówienia.

Podczas gdy ta innowacyjna usługa dostarczania była niczym innym jak gwiazdą podczas pandemii wirusów, startup z San Francisco bada sposoby automatyzacji procesu kompletacji.

„Zeszłej wiosny Instacart wysłał zapytania ofertowe do co najmniej pięciu firm oferujących systemy robotyczne, które będą odbierać towary z specjalnie zbudowanych„ ciemnych ”magazynów zamiast z półek sklepowych” – powiedział FT.

Źródła podały: „Instacart początkowo wyraził chęć otwarcia aż 50 magazynów obsługiwanych przez roboty w całych Stanach Zjednoczonych w ciągu około roku”.

Nie zawarto żadnej umowy z producentami robotyki, aby zrealizować plany automatyzacji Instacart. Dzieje się tak, gdy Walmart i Amazon są zakorzenione w wojnie z dostawami w handlu elektronicznym, w ramach której w całym kraju powstają sieci zrobotyzowanych centrów mikro-realizacji.

Źródło podało, że nie było zainteresowania ze strony graczy w sklepach spożywczych, którzy zorientowali się w planach Instacart.

Brittain Ladd, konsultant ds. Łańcucha dostaw, powiedziała, że ​​ostatecznym celem Instacart jest zostanie „internetowym sprzedawcą artykułów spożywczych i wykorzystywanie centrów mikro-realizacji zamówień do realizacji ich zamówień. ”

Instacart powiedział FT, że pracownicy „nadal będą odgrywać ważną rolę” w firmie.

„Chociaż nie mamy dzisiaj żadnych aktualizacji do udostępnienia, stale oceniamy nasze usługi w ścisłej współpracy z prawie 600 sprzedawcami, z którymi współpracujemy. Cały produkt i model Instacart opiera się na byciu głównym sojusznikiem naszych partnerów detalicznych ”.

Jesteśmy zaangażowani we wspieranie naszych stałych partnerów i kontynuujemy inwestowanie i odkrywanie nowych narzędzi i technologii, które wspierają potrzeby ich klientów i dodatkowo umożliwiają ich firmom rozwój i skalowanie w dłuższej perspektywie ”.

Niepokojące jest to, że dla Instacart pracuje ponad pół miliona osób. Jeśli widzimy przyszłe wdrożenie automatyzacji Instacart, bez wątpienia spowoduje to wyższe bezrobocie technologiczne .

źródło: zerohedge.com

Dzięki Waszej pomocy i Waszemu wsparciu wolne media mogą funkcjonować. Proszę wesprzyj naszą walkę o wolność słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *