W Polsce jest obecnie 16 tysięcy firm, których właścicielem albo współwłaścicielem jest osoba z Ukrainy – powiedział we wtorek ambasador Ukrainy w Polsce Andrij Deszczyca podczas konferencji poświęconej rynkowi pracy w Kijowie. Jak dodał, w 2014 roku takich firm było 680.

– Jaka sytuacja jest teraz w Polsce: mamy wzrost liczby migrantów zarobkowych. W porównaniu z 2014 rokiem jest to (wzrost) o około 2-3 razy – powiedział podczas forum „Ukraina 30”. Poinformował, że obecnie w Polsce pracuje ok. 1,5 mln Ukraińców, dodatkowo – jak zauważył – uczy się tu około 50 tys. ukraińskich studentów. […]

Deszczyca zaznaczył, że w 2014 r. w Polsce było 680 firm, w których właścicielem albo współwłaścicielem była osoba z Ukrainy, a w 2021 roku takich przedsiębiorstw jest już 16 tys.

Dyrektor Instytutu Demografii i Badań Społecznych Narodowej Akademii Nauk Ukrainy Ełła Libanowa podczas forum poinformowała, że za granicą pracuje od trzech do pięciu milionów Ukraińców – zwraca uwagę portal NV.

[…]W 2020 roku łączna wysokość oficjalnych przelewów na Ukrainę była o 200 mln dol. wyższa niż rok wcześniej i wyniosła 12,121 mld dol.

Całość: MagnaPolonia.org (20 lipca 2021)

Dzięki Waszej pomocy i Waszemu wsparciu wolne media mogą funkcjonować. Proszę wesprzyj naszą walkę o wolność słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *