W poniedziałek na Twitterze pojawił się screen, który wywołał prawdziwą burzę. Jego autor opublikował bowiem listę rekrutacyjną wydziału psychologii na UAM w Poznaniu, gdzie pierwszych piętnaście miejsc  zajmowali obcokrajowcy. Dyskusja rozgorzała, pojawiły się kolejne podobne przypadki, a poznańska uczelnia udzieliła portalowi Kresy.pl odpowiedzi, z których kilka było bardzo wymijających.

Co ciekawe z rozporządzenia ministra nauki i szkolnictwa wyższego wynika, że uczelnie w Polsce są wynagradzane za przyjmowanie obcokrajowców.

UAM odmówił portalowi Kresy.pl odpowiedzi na pytanie o ilość przyjętych studentów polskiego pochodzenia. […]

„Rekrutacja informatyki na @UAM_Poznan po uznaniu matury ukraińskiej jako równoważnej polskiej. Uczelnia otrzymuje trzykrotnie wyższą dotację za obcokrajowca niż za Polaka, oto efekt. A co na to polscy maturzyści? To są jaja! Podsyłajcie mi więcej takich kwiatków, to jest skandal!” – ocenił na Twitterze Ziemowit Przebitkowski, prezes Młodzieży Wszechpolskiej. […]

Opublikował też screeny listy rekrutacyjnej na kierunku informatyka, na którym pierwszych kilkadziesiąt miejsc zajęli obcokrajowcy.

„Wyborco PiS! Faworyzowanie finansowe imigrantów na polskich uczelniach za Twoje pieniądze to rozwiązanie wprowadzone w okresie rządów Twojej partii. Celem jest by studiowało tam mniej Polaków. Nazywają to ‚umiędzynarodowieniem’. Biorą ludzi z zagranicy jak leci. Warto wiedzieć” – odniósł się do całej sytuacji na Twitterze poseł Ruchu Narodowego i Konfederacji Krzysztof Bosak. […]

Całość: Najwyższy Czas! (20 lipca 2021)

Dzięki Waszej pomocy i Waszemu wsparciu wolne media mogą funkcjonować. Proszę wesprzyj naszą walkę o wolność słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *