Nie pisałbym o tym, ale Paweł Ziemiński e-pocztą rozesłał linki swojego tekstu, opublikowanego na WPS i neonie24
https://wiernipolsce1.wordpress.com/2021/08/25/czy-wyjscie-z-afganistanu-oznacza-kleske-usa-1/
https://wps.neon24.pl/post/163288,czy-wyjscie-z-afganistanu-oznacza-kleske-usa-1

Odniosłem wrażenie, że PZ próbuje ratować „honor” bandyckiego usraela i sprawę przedstawia jak planową ewakuację a nie klęskę. Podał kilka punktów o znaczeniu Afganistanu w tamtym regionie. W mojej ocenie, właśnie z tych powodów usrael roszczący sobie prawo bycia światowym żandarmem tym bardziej chciałby kontrolować ten kraj. Zwłaszcza, że w jego pobliżu leżą kraje, w których politykę usrael za wszelką cenę chciałby ingerować. A jednak z Afganistanu zwiewa po 20 latach okupacji. Owszem – zostało to uzgodnione wcześniej z talibami. Ale podstawowym pytaniem jest – dlaczego usraelici z tymi „terrorystami ” w ogóle uzgadniali wyjście z usraela? Wszak 20 lat temu bandyta zbrodniarz Bush junior, gdy wydał decyzję o inwazji na Afganistan, ględził, że usraelici wyłapią i zlikwidują tam wszystkich „terrorystów”. I że zbudują tam zachodnią demokraturę, czyli dyktaturę wasalskich wobec światowej lichwy agenturalnych mafii politycznych zwanych na zachodzie partiami politycznymi. Jeśli usraelici mieliby dobrowolnie opuścić Afganistan, wycofanie własnych okupacyjnych wojsk powinni uzgodnić z usłużnymi władzami Afganistanu, a nie z „terrorystami” talibami. I dlaczego nie postanowili pozostawić tam swoich stałych baz wojskowych? Wszak są kraje, w których usraelici utrzymują bazy wojskowe od końca II wojny światowej (Dojczlandia, Japonia – by wymienić tylko te dwa). Dlaczego w tak newralgicznym punkcie Azji, blisko Chin, Iranu, Indii, a także osaczanej usraelskimi bazami wojskowymi Rosji, usraelici nie chcieli mieć stałej bazy wojskowej? Afganistan graniczy na północy z byłymi republikami radzieckimi, które są członkami Wspólnoty Niepodległych Państw i są związane traktatami z Rosją.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Wsp%C3%B3lnota_Niepodleg%C5%82ych_Pa%C5%84stw#Cz%C5%82onkowie

Usrael – światowy żandarm – zapewne chciałby trzymać tam swoje żołdactwo. A jednak po 20 latach okupacji, w porozumieniu z „terrorystami” talibami (a nie wasalskim rządem Afganistanu) nie osiągnąwszy żadnego z zakładanych celów, rzekomo dobrowolnie „wycofuje się”, a w rzeczywistości zwiewa. Ewakuacja ambasady w Kabulu helikopterami jota w jotę przypominała ewakuację usraelskiej ambasady w Sajgonie w roku 1975:

https://wydarzenia.interia.pl/swiat/news-afganistan-ewakuacja-ambasady-usa-w-kabulu,nId,5421957

Jak więc było naprawdę? Dobrowolne wycofanie się z ważnego newralgicznego punktu w Azji, czy fiasko 20-letniego zwalczania talibów, ostatecznie klęska i wymuszone opuszczenie Afganistanu? Usraelici w końcu zrozumieli, że Afgańczyków nie pokonają. Okupacja przynosiła coraz więcej strat i coraz ostrzej była krytykowana w samym usraelu. W końcu światowy żandarm musiał ustąpić. I wcale nie przebiegało to zgodnie z usraelskim planem. Początkowo uzgodniono wycofanie wszystkich okupacyjnych wojsk do 21 kwietnia 2021. Już po podpisaniu porozumień z „terrorystami” talibami usrael jednostronnie i samowolnie postanowił przedłużyć „ewakuację” o kilka miesięcy. Zapewne liczyli usraelici, że talibowie powstrzymają się z marszem na Kabul, ewentualnie, że uzbrojone przez usrael siły rządowe będą  przeciwstawiały się talibom. Zwlekali więc z ewakuacją, ale talibowie nie czekali i ruszyli do przodu zajmując błyskawicznie prowincję za prowincją. Siły rządowe Afganistanu nie stawiały oporu, wręcz „wyparowały”, a część z nich zapewne przeszła do Talibów. Zakończyło się to paniczną w sumie ewakuacją usraelskiej ambasady helikopterami – jak w Sajgonie.

A co z pozostawioną bronią i sprzętem wojskowym usraelitów? B. prawdopodobne, że zostawiono ją celową – dla talibów. Niech mają czym napadać na byłe republiki radzieckie na północy, przysparzając tym kłopotów Rosji, niech też wspierają muzułmanów w Chinach i niech drą koty z szyickim Iranem. I niech w ogóle w świecie muzułmańskim nadal trwa kocioł.
Choć kto wie – może usraelitów szybkość zajmowania prowincji przez talibów faktycznie tak zaskoczyła, że większości tego sprzętu po prostu nie zdążyli wywieźć ze sobą?

Mniejsza jednak o to, gdyż pozostawiony w Afganistanie sprzęt wojskowy usraelskie koncerny zbrojeniowe z chęcią ponownie dla Pentagonu wyprodukują. Naturalnie nie za friko. Dla mnie ewakuacja usraelitów z Afganistanu to ich gigantyczna prestiżowa klęska. Gorsza od tej z Wietnamu. Tam ZSRR wydatnie wspierał militarnie i propagandowo komunistyczną Północ. Talibów nie wspierało żadne mocarstwo rywalizujące z usraelem. Sami zmusili światowego bandytę i terrorystę nr 1 do wycofania się. Była to walka garstki mrówek z mrówkojadem, który napadł ich mrowisko. Przy czym duża część mrówek była bierna lub wręcz kolaborowała z żarłocznym najeźdźcą. Tylko mrówki talibowie walczyli z nim. Afganistan przy usraelu to karzeł. Powierzchniowo 15 razy mniejszy. Ludności ma prawie 10 razy mniej. Pod względem PKB różnica jest przeogromna: w 20 19 roku PKB usraela wyniosło ponad 21 bilionów dolców (usraelski tryliard to po naszemu bilion):

W tym samy 2019 roku PKB Afganistanu wyniosło niecałe 20 miliardów dolców – ponad tysiąckrotnie mniej:

Na sam budżet wojskowy usrael wydał w 2019 roku 732 miliardy dolców – ponad 36 razy więcej niż PKB Afganistanu. Budżet militarny na rok 2020 wyniósł w usraelu 750 miliardów – z priorytetem na – uwaga – operacje zagraniczne i odstraszanie:

„750 mld dolarów dla Sił Zbrojnych USA. Priorytetem operacje zagraniczne i odstraszanie [ANALIZA]

Propozycja finansowania armii w dużej mierze ukierunkowana jest na prowadzenie operacji i szkoleń poza granicami kraju, wzmocnienie obecności w zapalnych miejscach globu oraz prowadzenie skutecznego odstraszania wobec „potencjalnych agresorów”.
https://defence24.pl/legislacja/750-mld-dolarow-dla-sil-zbrojnych-usa-priorytetem-operacje-zagraniczne-i-odstraszanie-analiza

Afganistan jest zapalnym miejscem globu i z jego terenu można odstraszać „potencjalnych agresorów”. A jednak usraelici z niego spieprzyli. Waleczne talibańskie mrówki (zgodnie z narracją usraelską – „terroryści”) zmusiły żarłocznego mrówkojada, chcącego pożreć wszystkie talibańskie mrówki, do zostawienia ich mrowiska w spokoju – i to pod kontrolą talibańskich mrówek – „terrorystów”.Dorabianie do tego ideologii zaplanowanej ewakuacji w celu ratowania „honoru” bandyckiego usraela uważam za nieporozumienie. Brawo Talibowie – pokazaliście światu, jak walczy się z okupantami i agresorami. Oby wszystkie inne nacje brały z was pod tym względem przykład. opolczyk PS Walka o wolność trwa i u nas – o wolność przed kowidowym totalitaryzmem. Walcz o nią!

żródło – blog polski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *