Pojawiło się ponad 900 stron materiałów związanych z finansowaniem przez USA badań dotyczących koronawirusa. Badania te przeprowadzano w rożnych laboratoriach w Wuhan. Dokumenty te zostały opublikowane w związku z toczącą się sprawą sądową zostało opublikowanych w następstwie pozwu FOIA wystosowanego przez The Intercept.

Dokumenty zawierają szczegółowe informacje na temat finansowania przez USA badań nad kilkoma rodzajami koronawirusów, a prowadzonych w Instytucie Wirusologii Wuhan. Magazyn elektroniczny The Intercept ujawnił ponad 900 stron dokumentów opisujących prace w EcoHealth Alliance organizacji non-profit, która wykorzystała pieniądze federalne do finansowania badań nad koronawirusem nietoperzy w chińskim laboratorium. W ujawnionych dokumentach znajdują się dwie wcześniej niepublikowane propozycje grantów, które zostały sfinansowane przez Narodowy Instytut Alergii i Chorób Zakaźnych.

Dokumenty zostały ujawnione w związku z toczącą się sprawą sądową wytoczoną przez The Intercept przeciwko National Institutes of Health, która dotyczy ustawy o wolności informacji.

„To jest mapa drogowa prowadząca do badań wysokiego ryzyka, które mogły doprowadzić do obecnej pandemii” – powiedział Gary Ruskin, dyrektor wykonawczy US Right To Know, grupy badającej pochodzenie obecnej pandemii COVID.

Jeden z grantów, zatytułowany „ Zrozumienie ryzyka pojawienia się koronawirusa u nietoperzy”, przedstawia wielki wysiłek prezesa EcoHealth Alliance Petera Daszaka jaki włozył w zbadanie tysięcy próbek nietoperzy pod kątem nowych koronawirusów. 

Dokumenty zawierają kilka drastycznych szczegółów badań w Wuhan, dotyczących prac eksperymentalnych z transgenicznymi humanizowanymi myszami. Dokumenty rodzą dodatkowe pytania dotyczące teorii źródła pandemii.

Po zapoznaniu się z dokumentami RichardEbright, biolog molekularny z Rutgers University stwierdził, że zawierają one informacje dotyczące badań przeprowadzanych w Wuhan, w tym badania tworzenia nowych wirusów: „Skonstruowane przez nich wirusy zostały przetestowane pod kątem ich zdolności do infekowania myszy, które zostały zmodyfikowane tak aby wyświetlać receptory typu ludzkiego”.

Ebright powiedział również, że dokumenty jasno wskazują na dwa różne typy nowych koronawirusów, które były wstanie zainfekować humanizowane myszy. „Kiedy pracowali nad koronawirusem związanym z SARS, jednocześnie prowadzili równoległy projekt nad koronawirusem związanym z MERS” – powiedział Ebright, odnosząc się do wirusa, który powoduje zespół oddechowy.

Najbliższym krewnym SARS-CoV-2, który powoduje Covid-19, jest wirus znaleziony u nietoperzy.  Eksperci zajmujący się bezpieczeństwem biologicznym i detektywi internetowi, którzy podejrzewają laboratoryjne pochodzenie wirusa, spędzili ponad rok na przeglądaniu publicznie dostępnych informacji w poszukiwaniu odpowiedzi. Biden oskarżył Chiny o nieudostępnienie krytycznych danych, ale rząd USA również opóźniał publikowanie informacji na ten temat.  W każdym razie toczy się gorąca dyskusja na temat początków pandemii, wirusów i ujawnionych dokumentów.

źródło – The Intercept

obrazek – The Intercept

UJAWNIONE DOKUMENTY

Dzięki Waszej pomocy i Waszemu wsparciu wolne media mogą funkcjonować. Proszę wesprzyj naszą walkę o wolność słowa.

 • Radosław Sikorski też miał resortową rodzinę
  Radosław Sikorski jako pierwszy minister III RP wystosował notę do Stolicy Apostolskiej w sprawie polskiego duchownego – ojca Tadeusza Rydzyka. Jednocześnie, będąc szefem dyplomacji rządu Donalda Tuska, przez szereg miesięcy nie reagował na niszczenie wraku tupolewa na smoleńskim lotnisku, zabranie przez Rosjan czarnych skrzynek czy też kampanię oczerniania polskich pilotów, w tym gen. Andrzeja Błasika. Tolerował w Ministerstwie Spraw Zagranicznych osoby oskarżane o kłamstwo lustracyjne, a także fakt, że Tomasz Turowski odpowiadał za organizację wizyty prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Katyniu.czytaj dalej
 • Ustawa o obronie ojczyzny. „Radykalne wzmocnienie sił zbrojnych”
  W trakcie przedstawiania założeń do ustawy o obronie ojczyzny wicepremier Jarosław Kaczyński podkreślał, że do zmian Polskę zmusiła „polityka mocarstwowa” Rosji oraz działania Białorusi na granicy. Prezes PiS zaznaczył, że nasz kraj jest przedmurzem sił NATO i ONZ, dlatego też – w jego ocenie – potrzebne jest „radykalne wzmocnienie sił zbrojnych”.czytaj dalej
 • COP26: Wyciek ponad 35000 dokumentów na temat zmian w raporcie klimatycznym
  Jak podaje BBC News nastąpił ogromny wyciek dokumentów, które kwestionują kluczowy raport IPCC dotyczącego zmian klimatycznych i jak sobie z nimi radzić.czytaj dalej
 • Denazyfikacja, czyli niemiecka ściema
  „Niemcy przezwyciężyły swoją historię. Dlaczego Polska nie może?” – napisał jakiś czas temu na łamach „Politico” William Echikson, dyrektor biura Unii Europejskiej na rzecz Postępowego Judaizmu w Brukseli. Dziwne to słowa i w sumie trochę niesmaczne, bo stawianie za wzór Niemiec, które nigdy nie oczyściły się ze swojej zbrodniczej przeszłości to olbrzymi absurd.czytaj dalej
 • „Jak oglądanie thrillera” ruchomy obiekt z mackami znalezione w szczepionkach COVID
  Próbka „najpierw wyglądała na po prostu przezroczystą. Ale potem w miarę upływu czasu, ponad dwie godziny, pojawiły się kolory. Nigdy czegoś takiego nie widziałem. Nie było żadnej reakcji chemicznej. To był olśniewający niebieski i królewski fiolet, żółty, a czasem zielony” – powiedziała Dr Madejczytaj dalej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *