Amerykański gigant sieci społecznościowych, Facebook, planuje zainwestować 50 milionów dolarów w zewnętrzne programy badawcze w ciągu dwóch lat, w ramach współpracy z innymi organizacjami i sektorami, w celu „odpowiedzialnego budowania” „metawersu” immersyjnej przestrzeni wirtualnej. Ogłoszone w lipcu przez facebook przekształcenie tej sieci społecznościowej w „metawerse”,  oznacza stworzenie serii „wirtualnych przestrzeni”, w których użytkownicy mogą pracować, komunikować się, uczyć, tworzyć, kupować i bawić się bez wychodzenia z domu.

Amerykański gigant sieci społecznościowych, Facebook, planuje zainwestować 50 milionów dolarów w zewnętrzne programy badawcze w ciągu dwóch lat, w ramach współpracy z innymi organizacjami i sektorami, w celu „odpowiedzialnego budowania” „metawersu” immersyjnej przestrzeni wirtualnej , zgodnie z  oświadczeniem wydanym przez firmę w poniedziałek.

We współpracy z sektorem rządowym, przemysłowym i edukacyjnym, a także społecznościami zajmującymi się prawami człowieka i praw obywatelskich, Facebook stara się rozwiązać kluczowe kwestie, takie jak możliwości gospodarcze, prywatność, bezpieczeństwo, integralność, równość i integracje w nowym „metawersie”.

Ostateczne przekształcenie tej sieci społecznościowej w „metawerse”, ogłoszone w lipcu tego roku, oznacza stworzenie serii „wirtualnych przestrzeni”, w których użytkownicy mogą pracować, komunikować się, uczyć, tworzyć, kupować i bawić się bez wychodzenia z domu.

Biorąc pod uwagę ogromny zakres projektu, szacuje się, że duża część produktów składających się na „metawers” ​​zostanie „w pełni zrealizowana” dopiero w ciągu najbliższych 10-15 lat .

W tym celu zostanie utworzony fundusz inwestycyjny, który będzie się nazywał „Funduszem Programów XR i Badawczym”. Ma on według firmy prowadzić wspólne prace z sektorem rządowym, przemysłowym i edukacyjnym oraz społeczności praw cywilnych, aby technologie te były budowane w sposób „inkluzywny i wzmacniający”.

Podobnie, poinformowano, że kluczowe aspekty współpracy obracają się wokół możliwości ekonomicznych, prywatności, bezpieczeństwa, „uczciwości” i integracji z „metawersie”.

Pierwsi partnerzy Facebooka to już Organizacja Państw Amerykańskich (OAS), Africa No Filter, Electric South, Imisi3D i Women In Immersive Tech, a także instytucje dydaktyczne i badawcze, takie jak Seoul National University (Korea Południowa). Hongkong (Chiny), Howard University (USA) oraz Centrum Technologii, Robotyki, Sztucznej Inteligencji i Prawa Narodowego Uniwersytetu Singapuru (Singapur).

źródło – facebook

CBS NEWS

obrazek – bithub.pl

Dzięki Waszej pomocy i Waszemu wsparciu wolne media mogą funkcjonować. Proszę wesprzyj naszą walkę o wolność słowa..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *