Jak podaje BBC bły prezydent USA Donald Trump oficjalnie ogłosił uruchomienie nowej sieci społecznościowej o nazwie TRUTH Social. Jak powieszał platforma ma sprzeciwić się tyranii wielkich technologii, tym samym oskarżając je o cenzurę.

Należy podkreślić że media społecznościowe odegrały kluczową rolę w kampaniach wyborczych Trumpa kiedy ubiegał się o fotel prezydenta USA. Podczas całej jego prezydentury media społecznościowe w ten czy w inny sposób wywierały presję na jego przekazy, klasyfikując je jako obraźliwe, podżegające lub rozpowszechniające jawne fałszerstwa. W zeszłym roku Twitter i Facebook zaczęły usuwać niektóre z jego postów lub oznaczać je jako wprowadzające w błąd, między innymi ten, w którym powiedział, że Covid jest „mniej śmiertelny” niż grypa. Jednak jak wiemy po styczniowych zamieszkach media te podjęły decyzję o eliminacji jego konta w przypadku Twittera lub zawieszeniu na Facebooku.

Od tego czasu on i jego doradcy podjęli pracę stworzenia konkurencyjnego portalu społecznościowego. Tak też na początku tego roku uruchomił From the Desk of Donald J Trump, często określany jako blog. Witryna została jednak zamknięta w niecały miesiąc po jej uruchomieniu. Zgodnie z oświadczeniem Trump Media & Technology Group (TMTG), wersja Beta tego najnowszego przedsięwzięcia, TRUTH Social, będzie dostępna już w przyszłym miesiącu, ale niestety tylko dla zaproszonych gości. Zostanie ona „wdrożona na cały kraj” w ciągu pierwszych trzech miesięcy 2022 r.

„Żyjemy w świecie, w którym Talibowie są bardzo obecni na Twitterze, ale twój ulubiony amerykański prezydent został uciszony” – napisał Trump i on dodał „Wszyscy mnie pytają, dlaczego ktoś nie przeciwstawia się Big Techowi? Cóż, niedługo się pojawimy!” 

źródło – BBC

obrazek – BBC

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *