Według naukowców psychologiczne interakcje narzucanych społeczeństwu blokad i ostrzeżeń dotyczących „dystansu społecznego” i coraz to nowych „wariantów” wirusa, doprowadziły do ​​drastycznego wzrostu depresji, zaburzeń lękowych i stałego zmartwienia.

8 października renomowane czasopismo naukowe „The Lancet” opublikowało badanie dotyczące depresji i zaburzeń lękowych na całym świecie w 2020 roku spowodowanych pandemią COVID19
Według naukowców i współpracowników z Australian University of Queensland i University of Washington psychologiczne interakcje narzucanych społeczeństwu blokad, ostrzeżeń, „dystansu społecznego” i coraz to nowych „wariantów” wirusa doprowadziły do ​​drastycznego wzrostu depresji, zaburzeń lękowych i stałego zmartwienia.
Stany te najbardziej dotknęły kobiety i osoby młodsze (1). Zgodnie z ustaleniami UNESCO w tym badaniu, „COVID-19” doprowadził również do „najpoważniejszego zakłócenia edukacji globalnej w historii” (2).
Nikt nie może i nie powinien milczeć o tych wynikach badań, a tym bardziej o zgonach spowodowanych przez tak zwaną „szczepionkę COVID”. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że urazy psychiczne i społeczne wyrządzone w dzieciństwie mogą mieć wpływ na rzycie dorosłe, a i także na przyszłe pokolenia, to pojawia się naglące pytanie, kiedy my, trzeźwo myślący obywatele tego świata zatrzymamy to błędne koło i przerwiemy ten szaleńczy taniec psychopaty.

Uzupełnienie opracowania w „Lancecie” poprzez publikację w „Save the Children”.
Gorąco polecam każdemu czytelnikowi przeczytanie całego opracowania Lancet. Pierwotnie został opublikowany pod tytułem: „Globalne rozpowszechnienie i obciążenie zaburzeniami depresyjnymi i lękowymi w 204 krajach i terytoriach w 2020 r. z powodu pandemii COVID-19” (3). „RT.DE” 10 października opublikował ten sam tekst pod tytułem „Badanie potwierdza: środki COVID doprowadziły do ​​masowego wzrostu depresji i zaburzeń lękowych”.
Artykuł rozpoczyna się następującymi słowami:„Przez ostatnie półtora roku kryzys Corony mocno zastraszył ludzi. Jak dotąd niewiele oficjalnej uwagi poświęcono psychologicznym uszkodzeniom ubocznym. Teraz pojawiło się badanie, które zajęło się tym tematem i dostarcza niesamowitych danych”. (3)
Suplement do tego badania został opublikowany przez „RT.DE” 11 października z odniesieniem do artykułu „Konsekwencje blokady: liczba chorób psychicznych u dzieci gwałtownie rośnie” organizacji pomocowej „Save the Children”, który odnosi się do danych z „Oxford Covid-19 Government Response Tracker” i stwierdza:
„Według jednego z badań, ograniczenia nałożone przez rząd w kryzysie koronowym doprowadziły do ​​znacznego wzrostu chorób psychicznych wśród dzieci – szczególnie w przypadku depresji, lęku, samotności, a także samookaleczenia”. (4)
Według organizacji charytatywnej ponad 83 procent dzieci zgłosiło wzrost negatywnych uczuć. Jeśli na to nie zareagujemy, mogą u dzieci wystąpić długoterminowe problemy – nawet jeśli ograniczenia zostaną zniesione.
Autorzy badania wezwali rządy i decydentów do „podjęcia pilnych działań w celu wzmocnienia systemów zdrowia psychicznego na całym świecie i zaspokojenia nasilającego się zapotrzebowania” (5). Organizacja charytatywna Save the Children wezwała rządy do „priorytetowego traktowania zdrowia psychicznego dzieci i regulowanej nauki podczas i po kryzysie Covid” (6).
Jednak czy te środki naprawdę wystarczą?
Czy może raczej zacząć stanowczo działać przeciwko tej wyimaginowanej pandemii, która nigdy nią nie była.

Prześlij ten artykuł na swoje listy e-mailowe, mediach społecznościowych itp.

Dr Rudolf Hänsel jest pedagogiem i wykwalifikowanym psychologiem. 

źródła

(1) https://dol.org/10.1018/50140-6736)21)021-43-7; https://de.rt.com/international/125511-erste-studie-ihrer-art-covid-massnahmen-depression/

(2) op. cyt.

(3) https://de.rt.com/international/125511-erste-studie-ihrer-art-covid-massnahmen-depression/

(4) https://de.rt.com/international/125460-lockdown-folgen-zahl-psychischen-erkrankungen/

(5) https://de.rt.com/international/125511-erste-studie-ihrer-art-covid-massnahmen-depression/

(6) https://de.rt.com/international/125460-lockdown-folgen-zahl-psychischen-erkrankungen/

obrazek – freepik

Dzięki Waszej pomocy i Waszemu wsparciu wolne media mogą funkcjonować. Proszę wesprzyj naszą walkę o wolność słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *