Austria ZAKAZUJE dwóm milionom niezaszczepionych obywateli opuszczania domu: W całym kraju wprowadza się nową blokadę Covid.

Austriacki rząd, aby spowolnić rozprzestrzenianie się Covid-19 w kraju, od 15 listopada nakazał ogólnokrajową blokadę dla niezaszczepionych osób. Według wypowiedzi kanclerza Alexandera Schallenberga blokada dotknie około dwóch milionów niezaszczepionych Austriaków, którym nie będzie wolno wyjść z domów, z wyjątkiem zaspokojenia podstawowych czynności takich jak praca, zakupy spożywcze lub szczepienie. Zakaz ten nie będzie dotyczyć dzieci poniżej 12 roku życia, ponieważ nie mogą się jeszcze oficjalnie zaszczepić. W odpowiedzi na te wyraźne ograniczenia swobód obywatelskich dniu dzisiejszym setki ludzi w Wiedniu wyszły na ulice protestować. W niedzielę pan Schallenberg podczas spotkania z dziennikarzami powiedział: „Naszym zadaniem jako rządu Austrii jest ochrona ludzi. „Dlatego postanowiliśmy, że od poniedziałku… będzie blokada dla nieszczepionych”. Blokada początkowo ma trwać dziesięć dni, a policja została poproszona o sprawdzenie ludzi na zewnątrz, aby upewnić się, że są zaszczepieni, powiedział Schallenberg. Austria ma jeden z najniższych wskaźników szczepień w Europie Zachodniej, gdzie w pełni zaszczepiono tylko około 65 procent całej populacji.
Natomiast w niedzielę wieczorem ulice w Holandii były opustoszałe, ponieważ nowe przepisy rządowe nakazywały wszystkim restauracjom i barom zamykać o godzinie 20:00 swoje drzwi. Ograniczenia nastąpiły to po tym, gdy wybuchły gwałtowne starcia między policją a protestującymi, którzy sprzeciwili się ponownemu przywróceniu blokady. W Hadze policja rozgromiła grupę około 200 osób, polewając ich wodą z armatek. Jak obecnie podaja władze holenderskie, pomimo że liczba zgonów spowodowana COVID pozostaje niska, w piątek Holandia odnotowała najwyższą w historii dzienną liczbę pozytywnych przypadków zakażenia. Odnosząc się do ponownego wprowadzenia środków blokujących z tej soboty, Premier Mark Rutte powiedział, że ograniczenia, które Holendrzy myśleli, że skończyły się na dobre, zostały ponownie nałożone na trzy tygodnie.

źródło – dailymail

obrazek – dailymail

Dzięki Waszej pomocy i Waszemu wsparciu wolne media mogą funkcjonować. Proszę wesprzyj naszą walkę o wolność słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *