Antonio Turiel, naukowiec z Instytutu Nauk Morskich Hiszpańskiej Krajowej Rady ds. Badań Naukowych (CSIC), zwrócił uwagę, że spekulacje powstały, ponieważ brakuje gazu w więcej niż jednym kraju europejskim.

Możliwe, że nastąpi awaria prądu na dużą skalę w całej Europie i wszystko
się załamie. W ostatnich latach do każdej dekompensacji używano dużych systemów energetycznych. które można łatwo włączać i wyłączać, np. elektrownie cieplne. Ale teraz, gdy kończy się gaz, a ceny rosną, brakuje nam ważnego narzędzia kompensacyjnego – powiedział.

„Eksperci spodziewają się awarii zasilania w ciągu najbliższych pięciu lat” Kraje takie jak Szwajcaria wezwały swoich obywateli do przygotowania się na wypadek awarii zasilania tej zimy.
I chociaż data nie została jeszcze ustalona, kiedy to wydarzenie się wydarzy, kilka rządów zaczęło z wyprzedzeniem przygotowywać plany awaryjne.

To poważny i realny problem, a mówimy trzech dużych krajach, które biją na alarm. Powodem blackoutu na dużą skalę jest przede wszystkim niestabilność elektryczna spowodowana brakiem gazu – podkreślił Turiel.

Jako pierwszy zaalarmował rząd austriacki. „Pytanie nie brzmi, czy nastąpi poważna przerwa w dostawie prądu, ale kiedy” – powiedziała minister obrony Klaudia Tanner. Rząd rozpoczął kampanię pt. „Co zrobić, gdy wszystko się skończy”.
Niemiecki Federalny Urząd Ochrony Ludności i Pomocy w przypadku Klęsk żywiołowych rozpoczął podobną kampanię w Niemczech. Do ostrzeżenia dołączy/a również Szwajcaria.

„Wkrótce zobaczymy podobne ruchy w innych krajach, takich jak Francja”, powiedział Antonio Turiel.

Austriackie Ministerstwo Obrony zaleca zaopatrzenie się w paliwo, świece, baterie, konserwy i wodę pitną.
Rekomendują również stworzenie miejsca spotkań z rodziną i przyjaciółmi oraz stworzenie sieci współpracy między sąsiadami.

źródło – Lega Artis

obrazek – freepik

Dzięki Waszej pomocy i Waszemu wsparciu wolne media mogą funkcjonować. Proszę wesprzyj naszą walkę o wolność słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.