We wtorek 30 listopada Ministerstwo Zdrowia do podawanych danych dotyczących SARS-COV-2 i jego mutacji dodało nowy czynnik „zgony spowodowane wirusem” u osób które były zaszczepione i niezaszczepione

Z danych zamieszczonych na oficjalnej stronie Ministerstwa Zdrowia wynika, że we wtorek było 19 074 nowych przypadków zakażenia SARS-COV-2 osób, które wyzdrowiały było 19646 a przypadków śmiertelnych 526 a tym 150, które nastąpiły z powodu wirusa i 376 z powodu chorób współistniejących.
Tydzień temu na tej stronie i na mediach społecznościowych opublikowałam oficjalne dane brytyjskiej Agencji Bezpieczeństwa Zdrowia (UKHSA), które wskazywały na wysoki odsetek umieralności na koronawirusa u osób zaszczepionych w stosunku do niezaszczepionych. Jak widać, nasze Ministerstwo Zdrowia poszło za przykładem brytyjskiego odpowiednika i we wtorkowym raporcie ujęło nowy czynnik i podało, że wśród zmarłych na koronawirusa było 386 osób niezaszczepionych i 140 osób zaszczepionych, przy czym 109 z nich miało choroby współistniejące, a średnia wieku wynosiła 65 lat.

Aczkolwiek trudno jest dokonać analizy, mając do dyspozycji tylko jeden raport, jednak jak widać z tych danych w Polsce, odwrotnie niż w Wielkiej Brytanii, umiera więcej osób niezaszczepionych, niż zaszczepionych. Przypatrując się tym liczbom, nasuwa się pytanie, skąd taka duża rozbieżność, czyżby nasze „szczypawki” były lepszej jakości?
Niemniej jednak warto jest śledzić te dane, ponieważ te suche „smutne” cyfry bardzo wiele mówią.

źródło – gov.pl

obrazek – freepik

Dzięki Waszej pomocy i Waszemu wsparciu wolne media mogą funkcjonować. Proszę wesprzyj naszą walkę o wolność słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.