Klaus Schwab, pod czujnym okiem Henry’ego Kissingera członka Komisji Trójstronnej i Klubu Bilderberg i wielu innych organizacji narzucił światu Wielki Reset otwierającego drogę do Czwartej Rewolucji Przemysłowej epoki postindustrialnej. Teraz tworzy Wielką Narrację, aby zunifikowany sposób sprzedać światu kolejną propagandę.

Po wielkim programie Wielkiego Resetu i zrujnowania gospodarki światowej Międzynarodowe Forum Ekonomiczne (WEF) wchodzi w następny etap zmiany paradygmatu społecznego i uruchamia program Wielkiej Narracji. Jak tłumaczą promotorzy tego programu, tworząc Wspaniałą Narrację, chcą poprzez autorytatywną fabułę przekonać ludzi, dlaczego potrzebują Wielkiego Resetu społeczeństwa i globalnej gospodarki. 11 i 12 listopada w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich odbyło się pierwsze oficjale spotkanie zorganizowane przez WEF wprowadzające do „Wielkiej Nnarracji”
„Inicjatywa Great Narrative i spotkanie w Dubaju są potężnym katalizatorem kształtowania konturów dostatniej i integracyjnej przyszłości ludzkości szanującej naturę” — Klaus Schwab, 2021
Światowi decydenci nie pozwalając nigdy, by dobry kryzys się zmarnował, ponownie wykorzystują pandemię, jednak tym razem wzywają do „Wielkiego Opowiadania” po to, aby uzasadnić swój program Wielkiego Resetu społecznego i destrukcji globalnej gospodarki. Karmiąc nas pięknymi opowiastkami, chcą „pomóc w kierowaniu kreacją bardziej odpornej, integracyjnej i zrównoważonej wizji naszej wspólnej przyszłości”.
W Dubaju WEF i partnerzy przeprowadzili „burzę mózgów” wszelkiej maści futurystów, naukowców i filozofów z całego świata wymyślając usprawiedliwienie resetu i stworzenie narracji jak będzie wyglądać nasz świat w ciągu najbliższych 50 lat
„Pandemia ujawniła pilną potrzebę skupienia się na przyszłości i długoterminowej kondycji naszych społeczeństw” – podkreślił w agendzie WEF Klaus Schwab, założyciel tego elitarnego prywatnego klubu „wieszczy z Davos”.
„Wielka Inicjatywa Narracyjna [jest] wspólnym wysiłkiem czołowych myślicieli na świecie w celu stworzenia długoterminowych perspektyw i współtworzenia «narracji», która może pomóc w stworzeniu bardziej odpornej, integracyjnej i zrównoważonej wizji naszej wspólnej przyszłości” — Międzynarodowe Forum Ekonomiczne, 2021
Czołowymi myślicielami tej prywatnej organizacji, oprócz Klausa Schwaba są wielcy propagatorzy zmiany paradygmatu społecznego tacy jak: Bill Gates, angielski książę Karol, Antonio Guterres, sekretarz generalny ONZ; czy Kristaline Georgieva z Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Do tej grupy należy doliczyć także długą listę eugeników, genetyków, futurystów, filozofów, naukowców i grup interesariuszy, którzy z sobie wiadomych wzglądów promują linię Wielkiego Resetu i w niedalekiej przyszłości będą kształtować narzucaną nam Wielką Narrację.

Według WEF „Wielkie Spotkanie Narracyjne jest podporą inicjatywy Wielkiej Narracji, wspólnym wysiłkiem czołowych myślicieli na świecie w celu kształtowania długoterminowych perspektyw i współtworzenia narracji, która może pomóc w stworzeniu bardziej odpornej integracyji i zrównoważonej wizji naszej wspólnej przyszłości”.
Inkluzywność, zrównoważony rozwój, odporność, to są określenia, których Klaus Schwab użył w czerwcu 2020 roku, kiedy ogłosił: „Nadszedł czas na wielki reset”.

„Wielka narracja straciła swoją wiarygodność, niezależnie od tego, jakiego trybu unifikacji używa, bez względu na to, czy jest to narracja spekulatywna, czy narracja emancypacyjna” zauważył Jean-Francois Lyotard w „Kondycja ponowoczesna. Raport o stanie wiedzy”.
Idea wielkiej narracji to coś, co ten francuski filozof w Philo-Notes nazwał „wielką narracją lub metanarracja ” „ funkcjonuje jako legitymizacja władzy, autorytetu i zwyczajów społecznych ” wszystko to, co Wielki Reset stara się osiągnąć.
Autorytetycy używają wielkich narracji, aby legitymizować swoją własną władzę , i robią to, twierdząc, że posiadają wiedzę i zrozumienie, które przemawia do uniwersalnej prawdy. Jednocześnie ci decydenci wykorzystują wielkie narracje „próbując przetłumaczyć alternatywne relacje na swój własny język i stłumić wszelki sprzeciw wobec tego, co sami mówią ”.
Marksizm tworzy „społeczeństwo, w którym wszystkie jednostki mogą w pełni rozwijać swoje talenty” co jest jednym z przykładów wielkiej narracji.
Historycznie rzecz biorąc, wielkie narracje, takie jak marksizm, ignorują naukę, lekceważą alternatywne perspektywy i cenzurują odmienne idee.
W swojej książce „Kondycja ponowoczesna. Raport o stanie wiedzy” Lyotard argumentuje „Wielka narracja straciła swoją wiarygodność, niezależnie od tego, jakiego trybu unifikacji używa, niezależnie od tego, czy jest to narracja spekulatywna, czy narracja o emancypacja.” Lyotard uważa, że „nauka zawsze była w konflikcie z narracjami” i że „sądząc według miary nauki, większość z nich okazuje się bajkami”.

Członkowie Międzynarodowego Forum Ekonomicznego twierdzą, że jego program Wielkiego Resetu pomoże wyzwolić społeczeństwo od niezrównoważonych i niesprawiedliwych praktyk kapitalizmu akcjonariuszy.
Zgodnie z filozofią Lyotarda, ta wielka inicjatywa narracyjna WEF straciła swoją wiarygodność w momencie jej powstania.
Wielka Narracja, Wielkie Opowiadanie, rozmywanie rzeczywistości, budowanie fikcji, tworzenie iluzji dla wprowadzenia nowego paradygmatu społecznego opartego na totalitarnym zamordyzmie.

ZOBACZ NA

Wielka Narracja, czy Wielkie Oszustwo

bitchute

rumble

YouTube

źródła obejmują

Philo-Notes

WEF

jacobinmag

The Postmodern Condition: A Report on Knowledge Jean-Francois Lyotard

obrazek flickr


Dzięki Waszej pomocy i Waszemu wsparciu wolne media mogą funkcjonować. Proszę wesprzyj naszą walkę o wolność słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.