Według danych opublikowanych w czasopiśmie branżowym Airline Pilot’s Association {ALPA), liczba zgonów pilotów linii lotniczych w 2021 r. od stycznia do września wzrosła o ponad 1700% w porównaniu z całym 2020 r. i jeszcze bardziej w porównaniu z 2019 r.

„ALPA reprezentuje i wspiera ponad 61 000 pilotów w 38 amerykańskich i kanadyjskich liniach lotniczych, co czyni ją największym na świecie związkiem pilotów linii lotniczych”. Warto zauważyć, że piloci American Airlines mają własny związek, Allied Pilots Association, reprezentujący ponad 115 000 pilotów. Zebrane tutaj dane obejmują tylko śmiertelność z ALPA, co oznacza, że śmiertelność jest prawdopodobnie znacznie wyższa.

Według zestawień członków przesianych do grupy pilotażowej @toTheLifeBoats, całkowita liczba zgonów pilotów w 2019 roku wyniosła tylko 1, w 2020 roku 6, a od 2021 roku do września 2021 roku 109. To niepokojąco duży wzrost.

Aby zrozumieć te liczby, musimy pamiętać, że dane dotyczą tylko aktywnych pilotów, a nie pilotów
na emeryturze, którzy są znacznie starsi. Również według szanowanego zasobu branżowego, FlightDeckFriend.com, piloci są zobowiązani do poddania się badaniu lekarskiemu przed otrzymaniem licencji pilota, a także muszą być ponownie oceniani co roku.

Poniższe dane przedstawiają próbkę z publikacji ALPA dotyczącą straty pilota w 2021 r.: podane są nazwiska pilotów i w jakiej linii lotniczej pracowali.

źródło – lega artis

obrazek – freepik

Dzięki Waszej pomocy i Waszemu wsparciu wolne media mogą funkcjonować. Proszę wesprzyj naszą walkę o wolność słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.