wici biuletyn 3

Biuletyn ten z założenia jest darmowy i rozprowadzany przez ludzi dobrej woli. To znaczy, każdy, kto dysponuje wersją biuletynu w formacie PDF, lub egzemplarzem w wersji drukowanej, na swój koszt zrobi xx kopii (tyle, ile będzie mógł) i je rozda między swoimi znajomymi, w pracy, kościele, na ulicy, na spotkaniach, w tramwaju, etc.

Pobierz PDF i – udostępnij to dalej by ktoś inny także mógł przeczytać

Banki korygują alternatywę

Demokracja, zwłaszcza taka młoda, jak nasza, przynosi rozmaite niespodzianki, w których nie zawsze łatwo się rozeznać. W takich momentach – powtarzam – warto odwołać się do klasyków demokracji. Może nie do wszystkich naraz, bo wtedy zamęt mógłby być jeszcze większy, tylko do jednego klasyka demokracji, mianowicie Józefa Stalina. Jak wielokrotnie przypominałem, Józef Stalin wygłaszał na temat demokracji spiżowe opinie, które nawet i dzisiaj nie tylko nie straciły na aktualności, ale jakby nawet zyskały. Na przykład spiżowa opinia, że ważniejsze od tego, kto głosuje, jest to, kto liczy głosy. Znakomitą ilustracją trafności tego spostrzeżenia jest metoda przeliczania wyborczych głosów na mandaty parlamentarne.

Płaca minimalna, czyli wszystkim równo

Czy dostając przyrzeczone pieniądze tak naprawdę będziemy bogaci? Jednym z magicznych rozwiązań wielu partii politycznych w walce z ubóstwem jest podniesienie płacy minimalnej. Politycy tworząc iluzję, udają, że są przejęci niedolą społeczeństwa, mamią wyborców podwyżkami wynagrodzenia, oraz zapewniają, że poprzez wprowadzenie ustawy, jak za dotknięciem magicznej różdżki znikną nasze problemy. Swoje propozycje argumentują tak zwaną równością i sprawiedliwością społeczną. Według zasady: wszystkim równo.

Czy będziemy płacić roszczenia żydowskie

Ambasador Izraela w Polsce Alexander Ben Zvi, 18 lutego, to już po raz trzeci publicznie żąda realizacji bezpodstawnych roszczeń żydowskiego mienia bezspadkowego. Rząd PiS, jak i Prezydent RP Duda milcząco przyzwalają na takie działanie. Takie zachowanie ze strony naszego rządu jest bardzo niepokojące. Apelujemy, aby wobec narastających nacisków wobec Polski jak najszybciej procedować w Sejmie obywatelski projekt ustawy STOP447, pod którym podpisało się 200 tysięcy Polaków.

Kidawa na miarę PO

PO, które za swoich rządów wyprowadziło z Otwartego Funduszu Emerytalnego 153 miliardów zł, nie wie, gdzie się podziało 19 miliardów. Na zadane w Sejmie pytanie, kandydatka na urząd Prezydenta RP z ramienia Platformy Obywatelskiej Pani Małgorzata Kidawa-Błońska odpowiedziała bez cienia wstydu, że nie wie, gdzie są wyżej wspomniane pieniądze, ale nie omieszkała zapewnić wszystkich, że na pewno trafiły w dobre ręce.