wici biuletyn 4

Biuletyn ten z założenia jest darmowy i rozprowadzany przez ludzi dobrej woli. To znaczy, każdy, kto dysponuje wersją biuletynu w formacie PDF, lub egzemplarzem w wersji drukowanej, na swój koszt zrobi xx kopii (tyle, ile będzie mógł) i je rozda między swoimi znajomymi, w pracy, kościele, na ulicy, na spotkaniach, w tramwaju, etc.

Pobierz PDF i – udostępnij to dalej by ktoś inny także mógł przeczytać

Koronawirus i co dalej?

Jeszcze jest za wcześnie, aby wiedzieć co przyniesie nam przyszłość. Trudno oszacować, które skutki pandemii będą gorsze, czy te spowodowane przez koronawirusa, czy załamanie gospodarcze. Z jednej strony zawsze pozostanie strach przed koronawirusem, smutek po naszych bliskich, którzy odeszli i ta bezsilność zamknięta w czterech ścianach. Z drugiej strony miliony bezrobotnych, firmy które przestały istnieć, utracony PKB i załamanie łańcuchów dostaw Do tego dochodzą wątpliwości dotyczące zasad, na których został skonstruowany ten świat.

Socjalizm jest głęboko niemoralny

Pomysł, aby państwo w sposób systemowy pomagało potrzebującym, z jednej strony zabił w społeczeństwie poczucie odpowiedzialności za dobro wspólne, jak i za bliźnich, którzy otrzymali w życiu znacznie mniej od nas, a z drugiej zabił w ludziach biednych poczucie godności i powinności, kiedy tę pomoc otrzymują. Dawniej branie za darmo było uwłaczające i nawet przeciętny robotnik obruszyłby się, gdyby mu zaproponować jałmużnę.

Czy jesteśmy nacjonalistami?

Warto się zastanowić jak systemy totalitarne XX i XXI wieku zszargały pewne pojęcia. Słowa takie jak: godność, honor, patriotyzm, nacjonalizm, które jeszcze do niedawna miały wartości, dziś przez systemy, który zwą siebie demokratycznymi, zostały postawione na ławie oskarżonych. Splugawiono je, pozbawiono swojego pierwotnego znaczenia i oblepione jadem, wypluto do rynsztoka pełnego nienawiści.

System rozpoznawania twarzy

Ostatnio na portalach społecznościowych robi furorę zabawa „10 Year Challenge”. Ta zabawa, jakich jest wiele na Twitterze, Instagramie czy Facebooku, polega na wrzucaniu zdjęć ze swoim wizerunkiem z 2009 i 2019 roku i pokazująca jak się zmieniliśmy w przeciągu 10 lat. W zabawie uczestniczą gwiazdy, artyści, muzycy i celebryci, a za nimi jak się szacuje ponad 2 miliony internautów.