wici biuletyn 15

Biuletyn ten z założenia jest darmowy i rozprowadzany przez ludzi dobrej woli. Każdy, kto dysponuje wersją biuletynu w formacie PDF, lub egzemplarzem w wersji drukowanej, na swój koszt może zrobić xx kopii (tyle, ile będzie mógł) po to, aby je rozdać między swoimi znajomymi, w pracy, kościele, na ulicy, na spotkaniach, w tramwaju, etc.

Pobierz PDF i – udostępnij to dalej by ktoś inny także mógł przeczytać

Szczepionka na COVID-19 była dobra, ale woluntariusz zmarł

Jak podał Reuters, że zmarł 28 letni wolontariusz biorący udział w testach szczepionki COVID-19 firmy AstraZeneca. Przedstawiciel brazylijskiego organu ds. zdrowia Anvisa powiedział, że wolontariusz uczestniczący w badaniu klinicznym szczepionki COVID-19 opracowanej przez AstraZeneca i Oxford University zmarł, ale dodał również, że badanie będzie kontynuowane. Oxford University potwierdził plan dalszych badań, stwierdzając w oświadczeniu, że po dokładnej ocenie „nie było żadnych obaw o bezpieczeństwo badania klinicznego”. Natomiast AstraZeneca odmówiła komentarza.

Trump podważa „magiczny” spadek swojej przewagi

Komitet wyborczy Donalda Trumpa zakomunikował, że wystąpi z żądaniem ponownego przeliczenia głosów w Wisconsin, które w przeciągu kilku godzin z powodu oszustwa wyborczego zmieniły się na jego niekorzyść. To samo może dotyczyć innych stanów. „Pojawiły się doniesienia o nieprawidłowościach w kilku hrabstwach w stanie Wisconsin, które budzą poważne wątpliwości co do wiarygodności wyników.

Żyjmy w pełni, pięknie i dobrze bo szybko przemijamy...

Czas mija bardzo szybko. Życie mija bardzo szybko... Im jesteśmy starsi, tym chyba coraz szybciej. Nie zauważamy jak szybko kolejne dni stają się już przeszłymi… W czasach dzieciństwa i wczesnej młodości długim wydaje się z reguły jeden tydzień, miesiąc czy dwa to wieczność a już pełny rok to nieznana nieskończoność. W miarę jednak kolejnych "dziesiątek lat na karku" upływu czasu jednak tak naprawdę nie zauważamy. Często dostrzegamy go patrząc na dorastające nasze dzieci, które jeszcze niedawno bawiły się w piaskownicy, jeszcze niedawno je z czułością - by czasem nie przełamać - kąpaliśmy i ze wzruszeniem słuchaliśmy ich pierwszych słów...

Nas! Bohaterów!! Prądem!!!

Jesteśmy właśnie poddawani intensywnej operacji psychologicznej przez władze naszego kraju. Tytuł notki może trochę wprowadzać w błąd, sugerując, że będzie śmiesznie. Niestety nie mam tak dobrych wiadomości, aby komukolwiek poprawiać humor. Będzie mroczno, ale myślę że moje spostrzeżenia, pomogą zachować dystans wobec tego, co się obecnie dzieje wokół nas. Kiedy w piątek, przeczytałem o zamknięciu cmentarzy, pomyślałem, że władze RP postępują w sposób złośliwy, uderzając (znowu) w nasze miękkie podbrzusze i burząc resztki opanowania.

Bill Gates - lockdown to zbyt mało, aby powstrzymać zmiany klimatyczne

Bill Gates znowu nas oświecił swoją przenikliwością i zakomunikował, że lock-down to zbyt mało, aby powstrzymać zmiany klimatyczne, musimy pozbyć się emisji ze wszystkich sektorów. Bill Gates, miliarder, właściciel Fundacji Gates wielki orędownik szczepień i działacz na rzecz walki z klimatem, powiedział, że przestoje gospodarcze na dużą skalę "to zbyt mało", aby zahamować zmiany klimatu i dodał "musimy się pozbyć emisji ze wszystkich sektorów".