wici biuletyn 16

Biuletyn ten z założenia jest darmowy i rozprowadzany przez ludzi dobrej woli. Każdy, kto dysponuje wersją biuletynu w formacie PDF, lub egzemplarzem w wersji drukowanej, na swój koszt może zrobić xx kopii (tyle, ile będzie mógł) po to, aby je rozdać między swoimi znajomymi, w pracy, kościele, na ulicy, na spotkaniach, w tramwaju, etc.

Pobierz PDF i – udostępnij to dalej by ktoś inny także mógł przeczytać

Światowe Forum Ekonomiczne - w przeciągu 5 lat roboty będą zajmowały połowę rynku pracy

Według raportu "The Future of Jobs " w 2025 roku roboty będą wykonywać 47% potrzebnej pracy. Aby przeprowadzić tę analizę, eksperci Światowego Funduszu Ekonomicznego przeprowadzili badania wśród dyrektorów trzystu wielkich firm, które zatrudniają najwięcej pracowników. Raport wskazuje, że wybuch pandemii w znaczny sposób przyspieszył proces cyfryzacji wielu firm i jak się oczekuje, maszyny zastąpią 85 mln miejsc pracy na całym świecie. Tylko pięć lat zajmie robotom przejęcie połowy zadań, które w taj chwili wykonują ludzie. Tak wykazała najnowsza analiza Światowego Forum Ekonomicznego (WEF) w zakresie wpływu pandemii na zatrudnienie.

Czy istnieje ryzyko zarażenia się koronawirusem, jeśli otrzymałeś szczepionkę przeciw grypie?

W ostatnich dniach w sieciach społecznościowych zaczął krążyć dokument zatytułowany „Możliwa przyczyna pandemii koronawirusa: interferencja immunologiczna między POLYSORBATE 80 w szczepionce przeciw grypie z adiuwantem a SARS-CoV-2” autorstwa J. F. Gastón Añaños, A. Martínez Giménez y E. M. Sahún García. Ten dokument dotyczy słabej ewolucji, dochodzenia do zdrowia osób zakażonych SARS-CoV-2 po wcześniejszym zaszczepieniu się szczepionką przeciw grypie. Celem tego badania była analiza pandemii koronawirusa z punktu widzenia Farmakoepidemiologii i nadzoru nad bezpieczeństwem farmakoterapii.

Szokujący powód wymogu -70°C dla szczepionki

Dlaczego przechowywanie szczepionek na COVID-19 wymaga ekstremalnej temperatury -70°C? Bo zawierają potencjalnie niebezpieczne składniki, które nie przechowywane w tej temperaturze zaczynają się rozkładać i przestają działać. Jak informuje artykuł z 6 sierpnia pt. „Children’s Health Defense explained in an August 6th article”, „szczepionki mRNA przechodzące przez próby kliniczne, w tym szczepionka Moderny, polegają na „systemie nosiciela” przez nanocząsteczkę zawierającą syntetyczną substancję chemiczną pn. Glikol polietylenowy (PEG)”. CHD tłumaczy, że stosowanie PEG w lekach i szczepionkach staje się coraz bardziej kontrowersyjne z powodu dobrze udokumentowanych przypadków niepożądanych reakcji immunologicznych związanych z PEG, w tym zagrażającej życiu anafilaksji.

AstraZeneca „błąd w dawkowaniu” spowodował 90% skuteczności szczepionki

Jak na razie najgorszym laboratorium Big-Pharmy w wyścigu o uzyskanie szczepionki przeciwko koronawirusowi z Wuhan (Covid-19) jest AstraZeneca, która w dziwny sposób podczas badań klinicznych na ludziach zepsuła dawkę szczepionki. Potem bezwstydnie stwierdziła, że przypadkowy „błąd” spowodował osiągnięcie lepszego wyniku. Wcześniej firma AstraZeneca już opublikowała dwa różne wyniki badania szczepionki Covid-19, z których jeden wykazał 70% skuteczności, a drugi 90%. Jak się okazało, lepsze rezultaty pochodziły ze strzykawek, które zawierały tylko połowę przewidzianej ilości szczepionki. Po dokładniejszej analizie skuteczności szczepionki, wartość 70% dla pełnej dawki, wynosiła zaledwie 62%.