Siłownie i baseny tylko dla związków olimpijskich

Rada Ministrów bez większego rozgłosu przyjęła rozporządzenie, które zamyka dla większości związków sportowych możliwość trenowania na siłowniach, basenach, w aquaparkach, klubach i centrach fitness.

Obowiązujące poprzednio rozporządzenie umożliwiało korzystanie z obiektów sportowych członkom wszystkich zarejestrowanych w Polsce związków. Wiele siłowni i klubów fitness funkcjonowało do tej pory dzięki zaopatrzeniu się w licencje np. Polskiego Związku Przeciągania Liny, które wydawało swoim klientom.

1 kwietnia 2021 w trybie obiegowym rząd przyjął projekt rozporządzenia RD337, czym efektywnie zakazał korzystania z obiektów sportowych pozaolimpijskim związkom sportowym. Rozporządzenie weszło w życie z dniem 2 kwietnia.

Wzmożonym w ostatnich dniach kontrolom sanepidu i policji coraz częściej towarzyszą Wojska Obrony Terytorialnej. Tylko w środę 7 kwietnia policja skontrolowała 2394 siłownie i kluby fitness.

Autorstwo:vDP23
Zdjęcie: C_Scott (CC0)
Na podstawie: Gov.pl, Archiwum.bip.kprm.gov.pl, Rmf24.pl
Źródło: WolneMedia.net

 

Szczepionki to koń trojański

Zespół dr Mayra dokładnie przyjrzał się przewlekłej białaczce limfocytowej (CLL), co jest typem raka krwi. Korzystając z metody opracowanej przez laboratorium dr Mayra w celu wykrycia tych konkretnych zmian mRNA, naukowcy odkryli, że znacznie większa liczba osób z CLL miała inaktywację genu supresorowego nowotworu na poziomie mRNA niż tych, którzy mieli go na poziomie DNA.

„Syntetyczne mięso” nowy wielki biznes Billa Gatesa

Jedną z głównych pokus inwestycyjnych do produkcji mięsa syntetycznego jest fakt, że nie jest zależna od tak wielu składników w łańcuchu produkcyjnym, jak hodowla tradycyjna. Nawet firma Cargill, której jedną z podstawowych działalności jest produkcja pasz dla zwierząt gospodarskich, inwestuje miliony w produkcję sztucznej żywności.